Wytrzymały laptop dla biznesu

Nowe notebooki Toshiba Tecra A50 mają zapewnić bezpieczeństwo twoim danym.

Toshiba Tecra A50

Toshiba Tecra A50

Wyposażone w 15,6-calowy wyświetlacz i najnowsze procesory Intel Core oferowane będą z różnorodnymi szybkimi dyskami, w tym dyskami hybrydowymi i SSD. Zaprojektowane i stworzone z myślą o intensywnym użytkowaniu, nowe Tecra A50 zostały, jak nas zapewnia Toshiba, dokładnie przetestowane również pod kątem wytrzymałości. Co więcej, wzbogacone zostały o funkcje, zwiększające bezpieczeństwo i niezawodność sprzętu. Europejska sprzedaż urządzeń rozpocznie się w trzecim kwartale 2013 roku.

„Seria laptopów Toshiba Tecra zdobyła już sobie doskonałą reputację, szczególnie wśród przedstawicieli średnich i dużych firm” – mówi Matt McDowell, Dyrektor ds. marketingu w dziale usług i produktów cyfrowych Toshiba Europe GmbH. „Przez wprowadzenie do oferty nowych Tecra A50 kontynuujemy linię produktów, przy stworzeniu których największy nacisk położono na wydajność i niezawodność. Wytrzymałość obudowy i zaawansowane narzędzia bezpieczeństwa zapewnią spokój ducha zarówno działom IT, jak i indywidualnym użytkownikom. Pracownicy biurowi i ci, którzy często podróżują biznesowo odczują łatwość dostępu do dokumentów i wydajność, którą zapewnia nowa Tecra A50″.

Nowy model wyposażony jest w szeroki zakres łącz i interfejsów zapewniających przewodowy i bezprzewodowy transfer danych. Standardowo wyposażenie obejmuje między innymi dedykowany port dokujący. Wykorzystany razem z opcjonalnym Toshiba Hi-Speed Port Replicator III, pozwala na wykorzystanie sześciu dodatkowych portów USB, w tym czterech w standardzie USB 3.0. Zapewniają one szybki dostęp do istotnych urządzeń peryferyjnych (jak np. zewnętrzny dysk twardy) i pozwalają np. na łatwe połączenie z biurkowym zestawem mysz + klawiatura. Hi-Speed Port Replicator III posiada również dodatkowe złącze LAN i szereg portów wideo do błyskawicznego podłączenia laptopa do biurkowego dużego monitora czy zamontowanego np. w sali konferencyjnej projektora. Dodatkowo, technologia Intel Wireless Display umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu do kompatybilnego telewizora czy monitora HD, (dzięki czemu np. biznesowe prezentacje można wygodnie wyświetlić na dużym ekranie).

Jeśli chodzi o niezawodność, notebooki Tecra A50 z sukcesem przeszły testy HALT (Highly Accelerated Life Tests) przeprowadzone przez renomowany, niezależny instytut TÜV Rheinland. Udowodniono, że urządzenia są odporne na niezamierzone upadki z wysokości do 76 cm. Klawiatura została zbudowana tak, by być odporną na zalanie – przypadkowe wylanie kubka kawy nie doprowadzi już do utraty danych. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa chronią informacje przechowywane na dysku laptopa – chodzi tu między innymi o wyposażenie go w technologię SED (Self Encrypting Drive) czy moduł TPM (Trusted Platform Module). Dzięki czytnikowi linii papilarnych, użytkownik może zalogować się przez przeciągnięcie palca – uniemożliwiając w ten sposób dostęp do istotnych biznesowych danych osobom niepowołanym. Laptop został też wyposażony w funkcję Anti-Theft. Dodatkowo, dzięki technologii Intel Active Management Technology (AMT) profesjonalny użytkownik nowej Toshiba Tecra A50 może liczyć na błyskawiczne aktualizacje systemu – dział IT może zdalnie monitorować, naprawiać błędy czy aktualizować oprogramowanie.

Razem z Tecra A50, Toshiba wprowadza też na rynek model Satellite Pro A50, laptop biznesowy o podobnej specyfikacji, skierowany jednak do mniejszych firm i niezależnych przedsiębiorców. Zamiast dedykowanego portu dokującego, Satellite Pro A50 wykorzystuje jednak standardowy port USB 3.0 i może być podłączony do większości uniwersalnych replikatorów portów, takich jak np. niedawno zaprezentowany Toshiba dynadock V3.0.