Zakrzywiony telewizor OLED ma niesamowity obraz

Wprowadzony na rynek telewizor Samsung Curved OLED, dzięki unikalnemu, profilowanemu ekranowi, ma wyświetlać niezwykle realistyczny obraz, niezależnie od kąta patrzenia czy miejsca ustawienia urządzenia.

Panele OLED składają się z tysięcy samoświecących diod, oferujących obraz bardziej nasycony i jaśniejszy niż inne współczesne telewizory, jednak ich produkcja wymaga zastosowania skomplikowanych metod, które niekiedy skutkują powstawaniem wadliwych pikseli. Samsung chce nas przekonać, że technologia profilowanego ekranu OLED eliminuje wady wyświetlania pikseli, zapewniając obraz bez wadliwych pikseli.

Projektowi telewizora Curved OLED przyświeca koncepcja „Timeless Arena”, zgodnie z którą panel wyświetlający osadzony jest w eleganckiej ramie, nawiązującej swoim kształtem do ponadczasowego układu areny widowiskowej. Dzięki temu niezależnie od kąta patrzenia płaszczyzna ekranu znajduje się nieomal w stałej odległości od użytkownika, co ma pogłębiać wrażenie realizmu.

Telewizor Curved OLED zapewnia funkcje i autorskie technologie, niespotykane w żadnym innym tego typu telewizorze na rynku, jak chociażby funkcja Multi View, która umożliwia jednoczesne oglądanie dwóch różnych programów. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch tunerów telewizyjnych, bardzo krótkiemu czasowi reakcji ekranu w powiązaniu z zestawem okularów 3D z wbudowanymi słuchawkami, dostarczającymi osobny sygnał audio dla każdego z oglądających.

Telewizor Samsung Curved OLED jest aktualnie dostępny jedynie na rynku koreańskim. Cena 13 tysięcy dolarów.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.