Znacznie poprawiony Gmail dla Androida

Nowa skrzynka odbiorcza, pasek boczny wysuwany gestem i prostsze odświeżanie nowych wiadomości.

Ponadto obecna wersja Gmail korzysta jeszcze ze starego modelu projektowania aplikacji przez Google. Przełączanie między folderami i etykietami nie jest zbyt wygodne, nie ma też gestów umożliwiających szybkie odświeżenie skrzynki. Do tego Gmail wyglądał i działał zupełnie inaczej, niż najnowsze aplikacje producenta, jak np. Muzyka Play.

Sytuację poprawia nowa wersja aplikacji Gmail oznaczona numerem 4.5 (obecna wersja to 4.3.1). Przede wszystkim dodano pasek boczny, który można wysunąć prostym gestem – zupełnie jak w Muzyka Play. Pojawiła się też wygodniejsza opcja odświeżania – wystarczy przesunąć palcem w dół. Ponadto dodano możliwość opróżniania kosza/spamu w prosty sposób.

Aplikację można pobrać z Google Play, jednak aktualizacja wprowadzana jest stopniowo i nie wszyscy mają już aktualizację na swoim telefonie. Dlatego aplikację można pobrać i zainstalować ręcznie

z tego miejsca

lub z jednego z mirrorów na

Android Police

.

PS. Jeżeli nie widzisz nowych kategorii w skrzynce odbiorczej, wejdź na Gmail przez przeglądarkę z komputera, kliknij ikonę ustawień (trybik w prawym górnym rogu) i wybierz Configure inbox.