Acer rezygnuje ze złącz Thunderbolt

Acer Aspire S5 był pierwszym ultrabookiem na rynku wyposażonym w złącze Thunderbolt. Pojawił się na rynku już ponad rok temu. Dziś Acer rezygnuje z tego rozwiązania całkowicie. Wybiera w zamian standard USB 3.0.
Acer Aspire S5 - pierwszy windowsowy ultrabook z Thunderboltem

Acer Aspire S5 – pierwszy windowsowy ultrabook z Thunderboltem

Czemu Acer woli USB 3.0 od Thunderbolta? –

Nie jest tak drogie, oferuje porównywalną przepustowość, możliwość ładowania urządzeń mobilnych i większość akcesoriów i peryferii jest zgodne właśnie z tym standardem — stwierdził przedstawiciel Acera.

Złącze Thunderbolt zostało zaprezentowane przez Intela w 2011 roku. Pierwszymi urządzeniami, które posiadały to rozwiązanie, to Macbooki firmy Apple. Thunerbolt oferuje przesyłanie danych z wydajnością 10 megabitów na sekundę, czyli dwukrotnie szybciej od USB 3.0. W przeciwieństwie do USB 3.0, nie oferuje jednak zgodności wstecznej z urządzeniami pracującymi w standardzie USB 2.0.

Intel twierdzi, że coraz więcej producentów decyduje się na złącze Thunderbolt –

Jest już ponad tuzin nowych platform na rynku z procesorami Intel Core czwartej generacji i Thunderboltem, w tym od Lenovo, Della, Asusa i innych. Pojawi się ich w bieżącym roku więcej. Będą to jednak głównie komputery z wysokiej, a nie ekonomicznej półki i tak pozostanie przez najbliższe kilka lat — twierdzi przedstawiciel Intela.

Wkrótce na rynku mają się pojawić komputery ze złączami Thunderbolt 2 oraz USB 3.0 „SuperSpeed”. Pierwsze ze złącz ma oferować transfer 20 gigabitów na sekundę, drugie 10 gigabitów na sekundę.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.