Android 4.3 Jelly Bean wyciekł do Sieci, co nowego?

Nowa wersja systemu pojawiła się póki co tylko dla jednego modelu telefonu – Galaxy S4 w wersji Google Edition dostępnej przez sklep Play (ale nie w naszym kraju). Posiadacze serii Nexus, którzy chcieli mieć szybki dostęp do aktualizacji tym razem muszą chwilę poczekać.

Nie wiadomo, czy mamy do czynienia z finalną wersją systemu, ale bezpieczniej założyć że jest to wciąż edycja testowa. Co nowego? Właśnie z tym jest problem, bo zmian nie widać – wizualnie nie ma żadnych różnic w porównaniu do wersji 4.2.2.

Jak wynika z relacji portalu Android Police zmieniło się działanie przycisku Wi-Fi, którego… nie da się wyłączyć. Przynajmniej nie w tak prosty sposób. Nawet gdy przycisk przesunięty jest w pozycję Off telefon wciąż używa kontrolera sieci bezprzewodowej i skanuje dostępne sieci, aby umożliwić szybszą lokalizację w aplikacjach, które tego wymagają. Jeżeli nam to nie pasuje, trzeba zajrzeć do menu Zaawansowane i odznaczyć opcję dotyczącą skanowania w tle.

Poprawiono interfejs aparatu dla wszystkich urządzeń. Jednak ta zmiana

pojawiła się już w wersji 4.2.2

, ale tylko dla HTC One/Galaxy S4 w wersji dostępnej przez Google Play. Wszyscy posiadacze (są tacy?) Galaxy S4 w wersji Google Play mogą instalować rom na własną odpowiedzialność. Całą procedurę

znajdziecie tutaj

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.