Canon prezentuje nową lustrzankę!

EOS 70D jest zaprojektowany z myślą o prawdziwych entuzjastach fotografii.

EOS 70D został wyposażony w nową matrycę CMOS 20,2 MP APS-C, zaprojektowaną i wyprodukowaną przez firmę Canon. Jest pierwszą na świecie cyfrową lustrzanką posiadającą przełomową technologię Dual Pixel CMOS AF, która ma zapewniać płynny i dokładny autofocus (AF) podczas filmowania i szybki AF w czasie fotografowania w trybie Live View.

W połączeniu z 14-bitowym procesorem DIGIC 5+ i 19-punktowym, krzyżowym w każdym punkcie systemem AF, EOS 70D rejestruje w pełnej rozdzielczości zdjęcia z prędkością 7 klatek na sekundę, co pozwala na zapisanie maksymalnie 65 plików JPEG oraz 16 zdjęć w formacie RAW podczas jednej serii. Ponadto, natywny zakres czułości od 100 do 12800 ISO pozwala na fotografowanie w słabym oświetleniu z użyciem krótszych czasów, przy zachowaniu wysokiej jakość obrazu.

„Jestem pod ogromnym wrażeniem wszechstronności aparatu EOS 70D i tego, jak wiele nowych technologii wykorzystuje” – powiedział Brutus Östling, ambasador firmy Canon. „EOS 70D jest perfekcyjnym aparatem dla każdego, kto chce rozwinąć swoje fotograficzne umiejętności. Nie tylko nadaje się do fotografowania w doskonałej jakości krajobrazów, ludzi oraz akcji, ale również do filmowania z bardzo szybkim ustawieniem ostrości. Aparat sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach, a nowe zaawansowane technologie w komfortowy sposób pomagają wyjść z najtrudniejszych sytuacji – zwłaszcza technologia Dual Pixel CMOS AF. To naprawdę przenosi fotografowanie i filmowanie lustrzankami na kolejny, wyższy poziom”.

Nowa technologia Canon Dual Pixel CMOS AF ma umożliwiać błyskawiczne ustawienie AF w czasie fotografowania w trybie Live View i płynne, dokładne ostrzenie podczas filmowania. Ma ona umożliwiać utrzymanie ruchomych obiektów w ostrości i stworzenie profesjonalnie wyglądających efektów prowadzenia ostrości w filmie Full HD. Nowa technologia wykorzystuje architekturę matrycy CMOS, gdzie w obrębie każdego piksela umieszczono dwie fotodiody. Obydwie mogą pracować niezależnie w celu ustawienia ostrości lub razem, żeby przez cały czas rejestrować obraz w wyższej jakości.

System AF do zdjęć zawiera 19 punktów krzyżowych rozmieszczonych szeroko na całej klatce, co ma zapewnić szybki i dokładny AF – nadający się do śledzenia ruchomych obiektów w fotografii sportowej lub dzikiej przyrody. System AF można skonfigurować, co pozwala dopasować się do fotografowanego obiektu. Punkty można ustawić indywidualnie, razem w małych grupach lub jako szeroką aktywną strefę przy bardziej nieprzewidywalnych sytuacjach. Dedykowany przycisk wyboru strefy AF jest położony obok spustu migawki i pozwala na szybkie zmiany bez odrywania oka od celownika optycznego.

Celownik optyczny z 98-procentowym pokryciem i 0,95x powiększeniem pozwala na kadrowanie i wizualizację ustawień poprzez elektroniczną nakładkę.

Odchylany ekran dotykowy LCD Clear View II o rozmiarze 7,7cm (3″) i rozdzielczości 1040 tys. punktów ma się nadawać do filmowania lub komponowania zdjęć z zastosowaniem nietypowych, kreatywnych ujęć. Ekran jest pojemnościowy i wspiera obsługę gestami.

EOS 70D jest najnowszym modelem Canona z wbudowaną transmisją Wi-Fi, dającą swobodę w bezprzewodowym sterowaniu aparatem oraz udostępnianiu zdjęć. Używając Wi-Fi, użytkownik może podłączyć się do aplikacji EOS Remote i sterować większością ustawień takich jak ISO, ekspozycja, ostrość i wyzwolenie migawki. Istnieje również możliwość zdalnej pracy w trybie Live View oraz podglądu i oceny zdjęć.

Aparat EOS 70D posiada wiele kreatywnych trybów, które umożliwiają łatwe tworzenie ciekawych obrazów. Wbudowany HDR ułatwia fotografowanie w trudnych, bardzo kontrastowych sytuacjach – łączy trzy ekspozycje w jedną, rejestrując więcej szczegółów zarówno w światłach jak i w cieniach. W trybie wielokrotnej ekspozycji, fotografowie mogą połączyć do dziewięciu obrazów w jeden lub użyć jednego z wielu kreatywnych filtrów, szybko zmieniając styl i wygląd swoich zdjęć. Możliwe jest też eksperymentowanie z błyskiem bezprzewodowym, dzięki wbudowanemu transmiterowi, który pozwala sterować wieloma lampami Canon Speedlite EX.

EOS 70D pozwala także na łatwe tworzenie filmów. W rozdzielczości Full HD (1920 x 1080p) można wybrać różną ilość klatek na sekundę (30, 25 i 24 klatek/s lub 60 i 50 klatek/s w 720p) oraz różne opcje kompresji z myślą o postprodukcji i udostępnianiu. Dzięki nowej technologii Dual Pixel CMOS AF można śledzić ruchome obiekty lub nawet zmienić kompozycję, mając pewność, że ostrość będzie utrzymana. Ponadto użytkownik poprzez naciśnięcie ekranu dotykowego może wybrać ostrość na obszarze ponad 80 procent całego kadru.

Użytkownicy mogą cieszyć się dźwiękiem stereo, używając wbudowanego mikrofonu lub zwiększyć jego jakość stosując mikrofon zewnętrzny. Z kolei pełna kontrola nad ustawieniami, takimi jak ISO i przysłona daje większą swobodę i pozwala rozwijać umiejętności.