Dotykowy monitor IGZO, czyli Ultra HD od Sharpa

Firma Sharp ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, 32-calowego monitora LCD - PN-K322B. Monitor, przeznaczony do profesjonalnych zastosowań, zapewnia rozdzielczość 4K.

Monitor PN-K322B, dzięki zastosowaniu technologii IGZO i krawędziowego podświetlenia LED, mierzy zaledwie 36 mm. Urządzenie zostało wyposażone w unikalną funkcję „unieważnienia dotyku”, która traktuje priorytetowo prace wykonywane piórem dotykowym. Umożliwia to oparcie dłoni o ekran podczas wykonywania precyzyjnych szkiców, prac nad detalami w edytowanych dokumentach, czy plikach.

Gniazda wejściowe monitora PN-K322B, kompatybilne z najnowszymi specyfikacjami interfejsu DisplayPort i HDMI, umożliwiają wyświetlanie materiałów o rozdzielczości Ultra HD 4K przesyłanych z komputera podłączonego poprzez pojedynczy kabel.

Sam monitor charakteryzuje rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli, pojemnościowy panel, jasność na poziomie 300 nitów, 10-punktowy multitouch, dwa złącza HDMI, dwa 2-watowe głośniki, gniazdo słuchawkowe oraz pobór mocy na poziomie 97W.

Monitor trafia do sprzedaży w Japonii 30 lipca 2013r. W Europie, także w Polsce, dostępny będzie od jesieni 2013. Cena nie została jeszcze podana, ale z pewnością nie będzie należała do niskich.

31,5-calowy monitor Asus

PQ321Q o podobnych parametrach (4K, panel IGZO) kosztuje 3500 dolarów.

Źródło: Sharp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.