Dziesięć memów polskiego Internetu

W naszej części globalnej Pajęczyny nie brakuje motywów o swojskim rodowodzie.

Chytra baba z Radomia

Wigilia w formie „szwedzkiego stołu” okazała się dla niektórych świetną okazją, by zaopatrzyć się w napoje na cały tydzień. Zabawne? Żenujące? A może taki rodzaj „zaradności” wcale nie jest charakterystyczny tylko dla pani z filmiku – w końcu ilu z nas zdarzyło się zabrać z biura długopis czy „pożyczyć” hotelowy ręcznik?

Karol Strasburger

Chyba każdy zna prowadzącego kultową Familiadę, którego charakterystyczne poczucie humoru nikogo nie pozostawia obojętnym. Przykład? „Polacy mają ostatnio duży problem z korkami na drogach. Niektóre firmy, chcąc pomóc w tym problemie, zamiast korków wprowadzają kapsle”.

Junior Brand Manager

Pani Junior Brand Manager tylko wygląda profesjonalnie – zdarza się, że prosi o przetłumaczenie tekstu „Lorem Ipsum” czy próbuje otwierać pliki RAR w czytniku PDF. I oczywiście wszystko chce mieć gotowe „na asapie”, czyli natychmiast. Postać ta jest szczególnie popularna wśród pracowników branży reklamowej, ale czy osób o takich cechach nie spotyka się w każdej większej firmie?

Warszawski Leming

Najnowszy iPhone (na kartę), kredyty do spłacenia i słoiki od rodziców w lodówce – to cały świat leminga, na co dzień wyrabiającego nadgodziny w którymś z biurowców na warszawskim Służewcu. Twórcy tej postaci wyśmiewają polskie „zastaw się, a postaw się” i z

przymrużeniem oka spoglądają na blaski i cienie życia „początkujących” warszawiaków.

Magda Gessler

Znana restauratorka za sprawą swoich „Kuchennych rewolucji” została gwiazdą nie tylko telewizji, ale i Internetu. Memy wyśmiewają jej kąśliwe komentarze i nietypowe porównania, które można usłyszeć w każdym odcinku programu.

Robert Burneika

Robert, znany też jako Hardkorowy Koksu, to mówiący po polsku litewski kulturysta mieszkający w Las Vegas. Zachęca młodych do sportu skuteczniej niż obowiązkowy WF i udziela nieskomplikowanych rad dotyczących zdrowego żywienia: stejki, Double Blast i nie ma lipy!

Polska Wschodnia

„Dlaczego nie zainwestowałeś w Polsce Wschodniej?” – to niewinne hasło kampanii promującej inwestycje na Podlasiu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie stało się bazą dla wielu memów, zestawiających je m.in. z groteskowymi obrazami Zdzisława Beksińskiego. Stereotypowa wizja zacofanego wschodu oczywiście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, ale nie czyni to internetowych kolaży mniej zabawnymi.

Krzysztof Ibisz

Internauci obwołali popularnego prezentera polskim Benjaminem Buttonem. Choć oglądamy go w telewizji już od ponad 20 lat, dla niego samego czas jakby stanął w miejscu.

Ksiądz Natanek

Ksiądz Piotr Natanek podbił polski Internet, kiedy do YouTube’a trafiło nagranie jego szokującego kazania o opętaniach. Zdaniem kapłana zagrożenie dla dusz i umysłów młodzieży stanowi choćby piercing, żel na włosach czy muzyka rockowa. Kiedy filmik na YouTubie ogląda pół miliona internautów, to wiedz, że coś się dzieje!

Perfekcyjna Pani Domu

Nowy show TVN-u otrzymał wiele niepochlebnych recenzji, a jego prowadząca została bohaterką dziesiątek prześmiewczych kolaży. Według jednego z nich jest tak perfekcyjna, że wymienia worki w Koszu na Pulpicie! Najwidoczniej sprzątanie domu na błysk nie jest życiową pasją polskich internautek i internautów.