Dziś premiera telefonu Ubuntu Edge, mamy zdjęcia!

Nowy smartfon będzie działał pod kontrolą kolejnego systemu operacyjnego – Ubuntu Touch.

AKTUALIZACJA: Ubuntu Edge oficjalnie: Supersmartfon i komputer w jednym


Producent na początku tego roku pokazał Ubuntu Touch, czyli system operacyjny przygotowany dla smartfonów, który można było zainstalować na urządzeniach Galaxy Nexus oraz Nexus 4. Chociaż testowa wersja systemu działała bardzo opornie, mimo wszystko zyskała przychylność prasy.

Dziś ma się odbyć premiera nowego urządzenia na oficjalnej konferencji przygotowanej przez Canonical. Nie trzeba jednak czekać do końca dnia, aby zobaczyć co szykują twórcy Ubuntu. Zdjęcia pokazują urządzenie wyposażone w dwa przyciski głośności oraz przycisk uruchamiania i prawdopodobnie blokady. Nie ma natomiast przycisków funkcyjnych, ale kto miał styczność z Ubuntu Touch wie, że system obsługuje się gestami i te przyciski są zupełnie niepotrzebne.

Niestety specyfikacja urządzenia jak i wszystkie szczegóły wciąż pozostają nieznane. Należy się jednak spodziewać, że Ubuntu Touch będzie można wykorzystać jako zwykły komputer. Telefon dzieli większość kodu z desktopową odmianą systemu, a to oznacza że po podpięciu pod monitor będzie można z niego korzystać, jak z pełnoprawnego komputera.