Galaxy S4 „Google Edition” działa krócej na baterii od oryginalnego S4

Serwis GSMArena ukończył właśnie długie testy baterii znanego smartfonu – Samsung Galaxy S4 – ale w wersji dostępnej przez Google Play.

Ten telefon dostępny jest tylko w sklepie Google Play i tylko dla mieszkańców USA. Od oryginalnego Galaxy S4 różni go oprogramowanie. Znajdziemy w nim ten sam system, który instalowany jest w serii smartfonów Nexus. Innymi słowy to Samsung z nienaruszonym, oryginalnym Androidem.

Jak się okazało – zmiana oprogramowania nie wpłynęła najlepiej na czas pracy na baterii. Galaxy S4 z Androidem zmodyfikowanym przez Samunga wytrzymał aż 18 godzin w teście czasu rozmowy. Edycja Google Play wyłączyła się niemal 6 godzin wcześniej. To mimo wszystko i tak lepszy wynik od Galaxy S4 z Androidem od Samsunga i 8-rdzeniowym procesorem Exynos. Ta wersja S4 wytrzymała zaledwie 11 godzin.

Szczęśliwie dla wszystkich, którzy chcą nabyć Samsunga z Google Play, czas pracy na baterii pozostał taki sam, jeżeli chodzi o przeglądanie Sieci oraz odtwarzanie wideo. Różnice były pomijalne i obie wersje smartfona działały zauważalnie dłużej od Galaxy S4 z 8-rdzeniowym Exynosem. Pełne wykresy

znajdziecie tutaj

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.