Geeksphone Peak+: Najmocniejszy smartfon z Firefox OS

Geeksphone to hiszpański "otwartoźródłowy" producent telefonów, o którym zrobiło się głośno po stworzeniu telefonów Developer Preview dla systemu Mozilla Firefox OS.

Modele Peak/Keon zostały już zapowiedziane i ze względu na niskie ceny sprzedały się bardzo szybko, a dziś wśród nich pojawił się nowy model – Peak+. Nowa wersja urządzenia jest najmocniejszym z dostępnych dotąd smartfonów działających pod kontrolą Firefox OS. Peak+ dysponuje 2-rdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 8225 (Cortex-A5, 45 nm) taktowanym zegarem 1,2 GHz. Za grafikę odpowiada układ Adreno 203.

Urządzenie wyposażone jest w ekran IPS o przekątnej 4,3″ i rozdzielczości 960×540 pikseli, aparat o rozdzielczości 8 MP i 2 MP (z przodu), ma 1 GB pamięci RAM i 4 GB pamięci flash + microSD. Nie zabrakło obsługi HSPA (3G), a także Wi-Fi 802.11n, czujnika światła, czy modułu GPS.

Wg producenta poprawiono też zarządzanie energią oraz wydajność graficzną. Zmieniła się też obudowa, która ma być obecnie lepiej wykończona. Urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży w promocyjnej cenie 149 Euro (ok. 630 zł), a zamówienia można składać pod tym adresem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.