Google Nexus 7: Ruszyła oficjalna przedsprzedaż!

Znamy parametry nowego Nexusa z ekranem Full HD. Tablet pojawił się w sklepie BestBuy jeszcze przed premierą.

Wygląda jednak na to, że Google nie do końca dogadało się z amerykańską siecią sprzedaży BestBuy. Sklep wprowadził już do swojej oferty nowy tablet Google i podał oficjalną specyfikację urządzenia. Jak się okazuje, różni się ona nieco od tego, co wcześniej krążyło w Sieci.

Najważniejszą cechą nowego tabletu jest ekran. Wciąż ma 7 cali, ale jego rozdzielczość wzrosła z 1280×720 do 1920×1080 pikseli. Daje to niesamowicie wyraźny obraz – 323 ppi. To lepszy parametr niż w przypadku iPada 4 i niemal tyle samo co w iPhone 5. BestBuy twierdzi, że procesor to 4-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon S4 Pro taktowany zegarem 1,5 GHz, identyczny jak w smartfonie Nexus 4. Wcześniej informowaliśmy, że jest to nieco nowszy, również 4-rdzeniowy Snapdragon 600. Pojemność pamięci RAM urządzenia wzrosła z 1 do 2 GB. Pojawił się też aparat z tyłu tabletu o rozdzielczości 5 MP.

Tablet będzie działał pod kontrolą Androida 4.3 i będzie dostępny w pojemnościach 16 lub 32 GB. Warto przemyśleć wybór, bo urządzenie podobnie jak poprzedni Nexus nie ma gniazda kart pamięci micro SD. Wersja 16 GB została wyceniona na 229 dolarów, zaś wersja 32 GB – na 269 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News