iDrunk: alkomat dla użytkowników Facebooka

Postanowili stworzyć bowiem gadżet, który nie tylko poinformuje nas o ilości promili we krwi, ale także zablokuje nam dostęp do aplikacji i stron, przez które moglibyśmy wyrządzić sobie krzywdę lub najzwyczajniej w świecie się ośmieszyć. Jeśli boisz się zatem, że podczas imprezy zagalopujesz się za daleko i zaczniesz umieszczać posty, na widok których nazajutrz zapragniesz schować się pod ziemię; jeśli obawiasz się, że przez pomyłkę wyślesz bezpruderyjnego SMSa do mamy swojej dziewczyny, lub jeśli w przypływie alkoholowego upojenia zapragniesz wydać oszczędności życia na kompletnie niepotrzebny gadżet – iDrunk jest właśnie dla Ciebie!

Alkomat w formie buteleczki podpinany jest pod USB lub Bluetooth do Twojego PC lub smartfona, gdzie wcześniej sam definiujesz, do korzystania z których aplikacji i stron wymagane będzie dmuchnięcie w urządzenie.

iDrunk można zakupić w cenie 100$ za pośrednictwem serwisu Indiegogo, gdzie aktualnie zbiera fundusze na uruchomienie produkcji. Twórcy chcą uzyskać 24 tys.$, ale do tej pory udało im się zebrać jedynie 859$.