iPhone 7 z procesorem Samsung FinFET w technologii 14 nm

Chociaż jakiś czas temu dziennik the Wall Street Journal podał, iż Apple na dobre rozstaje się z Samsungiem, to pogłoski te mogły być przedwczesne.

Oczywiście faktem jest, że stosunki obu firm znacznie pogorszyły się od czasów pierwszego pozwu dotyczącego kopiowania iProduktów. Faktem jest także to, że Apple stopniowo odcina nitki powiązania z koreańskim rywalem i partnerem. Nie tak dawno dziennik The Wall Street Journal poinformował, że firma z Cupertino zamierza w przyszłym roku rozpocząć współpracę z tajwańskim TSMC w zakresie dostarczania procesorów dla swoich telefonów i tabletów, a co za tym idzie – rozstania się z dotychczasowym dostawcą, Samsungiem.

Jednak najnowsze wieści z koreańskiego frontu są takie, że Apple do 2015 roku będzie korzystać z rozwiązań Samsunga. To nie wszystko, bowiem urządzenia z iOS-em, wydane właśnie za 2 lata, mają opierać się na procesorach zupełnie nowej, 14-nanometrowej technologii FinFET. Koreańskie serwisy i gazety donoszą, że pierwszym modelem, opartym na nowych układach, będzie iPhone 7. I tu powstaje pierwszy, nieduży znak zapytania, bowiem przy zachowaniu dotychczasowego cyklu, w 2015 roku na rynku powinien pojawić się iPhone 6S.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.