Kinect przeniesie cię w świat gry. Dosłownie.

Wygląda na to, że Microsoft nie zdradził wszystkich informacji na temat funkcji konsoli Xbox One. Podczas targów Comic-Con gigant podzielił się kolejnymi informacjami na temat następcy Xboxa 360.
Kinect dla Xbox One

Kinect dla Xbox One

Jak ogłosił Microsoft, każda gra na Xbox One może mieć możliwość zeskanowania twarzy gracza i nałożenia jej na model postaci występującej w owej grze. Skanowanie odbywa się za pomocą czujnika Kinect, który potrafi śledzić nawet BMI gracza, przez co postać w grze może być takiej samej budowy, jak gracz. Kinect potrafi też śledzić mimikę twarzy, która może być również symulowana na postaci w grze, co ma dodać nieco kolorytu grom multiplayer. Na razie nie wiadomo które gry skorzystają z tej funkcji.

Kolejną nowością jest możliwość nagrywania fragmentów gry i udostępniania ich znajomych. Xbox One automatycznie nagrywa ostatnie pięć minut twojej gry i zapisuje to na swoim dysku twardym. W momencie, w którym powiesz „Xbox: nagrywaj”, konsola przygotuje do umieszczenia na portalach społecznościowych ostatnie trzydzieści sekund gry.

Xbox One będzie też rozpoznawał kto aktualnie ma gamepady w dłoni i automatycznie zmieniał ich ustawienia w zależności od preferencji danego gracza.

0
Źródło: IGN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.