Mamy pierwsze (nie)oficjalne zdjęcie Lumii 1020

W Internecie pojawiło się pierwsze prasowej jakości zdjęcie nowej Lumii 1020, która najprawdopodobniej zadebiutuje już w najbliższy czwartek.

Chociaż to tylko render i wcale nie pochodzi z oficjalnego kanału Nokii, to właściwie patrzymy na dobrze nam znaną Lumię 920, tylko z delikatnym wybrzuszeniem na tylnej obudowie. Owe wybrzuszenie to nic innego jak 41-megapikselowy aparat w technologii PureView. Ma on posiadać obiektyw o jasności f/2.2, optyczną stabilizację obrazu, a także ma wykonywać jednocześnie zdjęcia w rozdzielczości 5 i 32 Megapikseli. Te pierwsze mają składać się z tzw. superpikseli, na które składać się będzie siedem normalnych pikseli.

Aplikacja Pro Camera ma natomiast pozwolić użytkownikowi na manualne ustawienie niektórych parametrów, takich jak czułość ISO, balans bieli, ostrość, czas naświetlania czy ustawienie lampy błyskowej.

Nowa Lumia 1020 ma być ponadto wyposażona w 2 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej pamięci flash, łączność NFC i radio FM. Zabraknąć ma natomiast gniazda kart pamięci, co najprawdopodobniej oznacza, że niewiele tych 41-megapikselowych zdjęć pomieścimy w telefonie.

Premiera nowej Lumii nastąpi najprawdopodobniej 11 lipca.

0
Źródło: GSM Arena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.