Media Markt sprzedawał używany sprzęt jako nowy

W opolskim Media Markcie działy się rzeczy haniebne. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia prokuratury, sklep sprzedawał używany sprzęt jako nowy.

Wszystko przez byłego dyrektora opolskiego sklepu Media Markt – Sylwestra B. – który, jak twierdzi prokuratura, „wypożyczał” ze swojego sklepu sprzęt i później zwracał go do sklepu, sprzedając klientom jako zupełnie nowy. Były dyrektor miał także pozwalać na takie praktyki innym pracownikom, w tym kadrze kierowniczej. Wynoszony sprzęt to między innymi laptopy, aparaty fotograficzne, telewizory i drobny sprzęt AGD, jak żelazka. To jednak nie wszystko, bowiem były dyrektor miał także regularnie wykradać bony towarowe i karty podarunkowe, przeznaczone dla klientów sklepu, i kupował za nie kolejne sprzęty o łącznej wartości niemal 13 tysięcy złotych. Łącznie Sylwester B. miał wynieść ze sklepu sprzęt o wartości ponad 300 tysięcy złotych, ale dowody zebrano tylko na kwotę około 135 tysięcy złotych.

Doniesienie na Sylwestra B. złożyło samo Media Markt, które w 2011 roku wykryło nieprawidłowości w trakcie inwentaryzacji. Sprawę byłego dyrektora opolskiego sklepu Media Markt rozpozna lokalny sąd rejonowy.

0
Źródło: Wyborcza.biz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.