Microsoft o nowych API w Windows 8.1

Podczas czerwcowej konferencji Build firma Microsoft ogłosiła, że w Windows 8.1 pojawi się natywna obsługa drukarek 3D. Jak się okazuje, to tylko część z planowanych usprawnień. W obsłudze urządzeń zewnętrznych zmieni się więcej.

Microsoft na swoim oficjalnym blogu poinformował o zmianach w Windows 8.1, dzięki którym komunikacja aplikacji ze sprzętem ma być łatwiejsza do zaimplementowania przez programistów. Wszystko dzięki nowym API, które owym aplikacjom pozwolą na porozumiewania się z urządzeniami zewnętrznymi przez standardowe protokoły, takie jak USB, Blutooth, WiFi Direct i inne.

Jako programista, jedyne co musisz zrobić, to wskazać urządzenie (wykorzystując metadane) i otworzyć z nim kanał komunikacyjny. To będzie wymagało zgody użytkownika. To ważne, by zapobiec przed przypadkowym lub potencjalnie szkodliwym działaniem bez wiedzy użytkownika. Po przyznaniu dostępu, aplikacja może porozumieć się z urządzeniem, w tym zainicjować przekazywanie dużej ilości danych nawet, gdy aplikacja będzie pracować w tle — czytamy na blogu.

Microsoft dodał, że dzięki temu deweloperzy będą mogli tworzyć aplikacje dedykowane urządzeniom bez potrzeby ingerowania w sterownik urządzenia i że owo tworzenie ma być tak proste, że nawet uczeń szkoły średniej powinien sobie z tym poradzić.

To się, rzecz jasna, dopiero okaże.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.