Microsoft szlifuje SkyDrive’a

E-dysk Microsoftu zyska kilka nowych, przydatnych funkcji.

Pierwszą nowością mają być dodatkowe możliwości udostępniania plików osobom trzecim. Do tej pory można było udostępniać pojedyncze pliki lub całe foldery. Teraz dojdzie możliwość udostępniania list plików. A czym są te listy? A co jeżeli chcesz udostępnić przeróżne pliki za jednym razem, ale owe pliki znajdują się w przeróżnych, niezwiązanych ze sobą folderach? Wystarczy je dodać do listy, a następnie ową listę udostępnić.

Kolejną nowością mają być montowane foldery. Dotychczas SkyDrive potrafił synchronizować dane, które znajdują się wyłącznie na naszym koncie. Foldery nam udostępnione przez inne osoby nie mogły być automatycznie pobierane, by być dostępnymi nawet w razie braku łączności z Internetem. Wkrótce owe foldery będzie można „zamontować” na naszym koncie, przez co również będą się synchronizowały z pamięcią lokalną.

Trzecią i ostatnią opisaną nowością to możliwość zarządzania z poziomu SkyDrive’a zsynchronizowanymi ustawieniami Windows i Windows Phone i zainstalowanymi na nim aplikacjami. Nie wiemy jednak na czym ma to, konkretnie, polegać.