Mini PC z Androidem zmieni każdy telewizor w Smart TV

Mini PC z Androidem zmieni każdy telewizor w Smart TV

ATV1200 jest mini komputerem, który korzysta z systemu Andorid 4.1. Jelly Bean i sprawdza się jako odtwarzacz multimedialny HD, set-top-box IPTV, przełącznik dla domowych multimediów, serwer plików, serwer DLNA, urządzenie do przeglądania zdjęć, gier oraz jako odtwarzacz muzyczny. ATV1200 obsługuje zewnętrzne nośniki danych oraz zapewnia dostęp do sieci, w tym przeglądanie stron internetowych.

Podobnie jak w telefonie czy tablecie, na urządzeniu można instalować wszystkie aplikacje na platformę Android, które oferuje sklep Google Play, w tym takie multimedialne pozycje, jak BBC iPlayer, ITV Player, Youtube, Vevo, Mizuu, TVCatchup, Netflix, Twitter, Facebook, Instagram, Ipla, TVN Player, TVPinfo i wiele innych. Umożliwia także pobranie wtyczki do popularnego serwisu weeb.tv. Urządzenie z powodzeniem obsługuje nawet aplikację XBMC – odtwarzacz multimediów z zaawansowaną obsługą telewizji internetowej i setką dostępnych wtyczek. Wsparcie dla Adobe Flash i HTML5 zapewnia bezproblemowe surfowanie po internecie.

Mini PC Android MyGica Enjoy TV ATV1200 wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9, taktowany zegarem 1,5 GHz i pamięć DDR3 RAM o pojemności 1 GB, a także w dwurdzeniowy procesor graficzny Open GL 3D Mali-400 GPU, odpowiedzialny za korekcję obrazu w grach 3D. Pamięć wewnętrzna urządzenia, przeznaczona na przechowywanie aplikacji, wynosi 2 GB i może być rozszerzona do 32GB poprzez karty SD.

ATV1200 łączy się z siecią poprzez wbudowany, bezprzewodowy moduł WiFi 802.11b/g/n z DLNA lub tradycyjne złącze sieci Ethernet 10/100 LAN (port RJ-45). Urządzenie posiada ponadto 4 porty USB, do których można podłączyć m.in. kamerkę internetową.

Mini PC Android ATV1200 łączy się z telewizorem HD za pośrednictwem interfejsu HDMI w wersji 1.4 lub przez złącze kompozytowe (niska rozdzielczość) i audio. Urządzenie dekoduje sprzętowo pliki wideo w rozdzielczości Full HD 1080p, a także flash wideo. Obsługuje znane formaty audio i wideo, m.in. MPEG1/2/4, H.264, VC-1, WMV, AVI, MKV, MOV; MP3, WAV oraz WMA. ATV1200 posiada także wyjście analogowe komponent oraz cyfrowe wyjścia audio – optyczne oraz koaksjalne, jak i tradycyjne analogowe wyjście stereo na dwóch konektorach RCA. Oferuje pełną obsługą HD audio 7.1 i 5.1-kanałowego (downmixing do stereo i tryb passthrough dla 5.1 – 7.1-kanałowego Dolby Digital i DTS).

Cena detaliczna MyGica Enjoy TV ATV1200 wynosi 499 złotych.