Moto X, pierwszy smartfon produkowany w USA

Oficjalna reklama i kolejne przecieki, czyli nowe informacje na temat "przełomowego" smartfonu Motoroli.

Wg enigmatycznego komunikatu Moto X to pierwszy smartfon zaprojektowany i wykonany na terenie USA. Z informacji wynika, że będzie to pierwszy smartfon który możemy sami zaprojektować.

Kolejną porcję informacji przynosi Taylor Wimberly, autor portalu Android and Me, który twierdzi że na temat Moto X wie już niemal wszystko. Potwierdza on plotki, że sercem nowej Motoroli jest 2-rdzeniowy Snapdragon MSM8960 Pro taktowany zegarem 1,7 GHz. Układ jest wyprodukowany w procesie 28 nm i współpracuje z wydajnym procesorem graficznym Adreno 320.

Reklama

Ponadto urządzenie ma 2 GB pamięci RAM i wewnętrzną pamięć flash zależną od zamówienia użytkownika. Będziemy mogli też wybierać kolor i materiał z jakiego zostanie wykonana obudowa. Ekran ma mieć 4,7″ i rozdzielczość 720p. Nowością ma być to, że telefon nawet zablokowany i nieaktywny będzie reagował na komendy Google Now.

Premiera – wrzesień. Cena – 299 dolarów i dostępność najpierw w USA, a potem reszta świata. Pamiętajcie jednak że żadnej z tych informacji (poza wyprodukowaniem w USA i tego, że możemy sami go zaprojektować) Motorola nie potwierdziła oficjalnie.