Nowa Razer Naga – kultowa mysz do MMO zmienia kształt

Ulepszona ergonomia, usprawniona mechanika miniklawiatury pod kciukiem i rewolucyjny, zintegrowany z grami MMO program konfiguracyjny.

Wprowadzając kilka lat temu na rynek pierwszą mysz z serii Razer Naga nie spodziewaliśmy się, że osiągnie tak oszałamiający sukces; to najlepiej sprzedająca się mysz przeznaczona do gier MMO na świecie. W znacznym stopniu przyczyniła się także do rozwoju nowej kategorii MMO wśród myszy komputerowych” – powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel, CEO i dyrektor kreatywny Razer. „Szczerze mówiąc spodziewamy się, że to właśnie autorzy innych myszy dedykowanych MMO staną pierwsi w kolejce po odświeżoną Razer Naga. Nasz najnowszy produkt ponownie jest bezkonkurencyjny – przyciski z mikroprzełącznikami na klawiaturze pod kciukiem oferują jeszcze lepszą kontrolę podczas gry, a poprawki ergonomiczne poprawiają kształt, który został uznany jako ogólnoświatowy standard dla tego rodzaju myszy zarówno przez dziennikarzy i przez graczy. Dodajemy też intuicyjny konfigurator, dzięki któremu granie w MMO staje się bardziejwydajne.”

Opracowana przez inżynierów Razer 12-przyciskowa miniklawiatura znajdująca się pod kciukiem została wzbogacona o mechaniczne mikroprzełączniki, dzięki którym znacznie poprawiła się szybkość reakcji, a co za tym idzie komfort użytkowania. Każdy z przycisków na miniklawiaturze jest teraz bardziej wypukły i oddzielony od pozostałych, co powoduje, że precyzyjne wydawanie komend i wykorzystywanie umiejętności staje się proste, jak nigdy dotąd.

Ergonomia Razer Naga również została poprawiona – mysz jest szersza, dzięki czemu lepiej leży w dłoni i oferuje większy komfort graczowi. Miejsce przeznaczone na czwarty i piąty palec zostało lepiej wyprofilowane, dzięki czemu dłoń nie męczy się nawet podczas wielogodzinnych sesji, a jednocześnie dzięki temu przyczepność myszy jest znacznie lepsza. Nowa mysz Razer Naga zawiera także kółko przewijania które od teraz pozwala nie tylko na klikanie, ale także na wychylanie na boki, oddając tym samym w ręce graczy więcej możliwości kontroli.

Zintegrowany z grami program konfiguracyjny dostarczany razem z Razer Naga pozwala na

przypisanie zarówno pojedynczych, jak i ciągów komend do przycisków myszy. Konfigurator został zaprojektowany w formie nakładki, dzięki czemu gracze nie muszą przerywać zabawy, by dostosować komendy i polecenia do swojego stylu gry.

Już w momencie premiery mysz Razer Naga dostępna będzie również w wersji dla osób leworęcznych. Taka decyzja – co podkreślają twórcy – jest podyktowana oczekiwaniami społeczności, a nie względami biznesowymi.

Cechy produktu:

 • 19 przycisków programowalnych pod kątem gier MMO
 • 12-przyciskowa miniklawiatura pod kciukiem
 • Wychylane kółko przewijania z klikiem
 • 8200 dpi, laserowy sensor 4G Technologia Razer Synapse 2.0
 • Zielone podświetlenie diodami LED
 • Ponad 200 cali na sekundę / maksymalne przyspieszenie 50 g
 • Ultrapłynne, bezgłośne ruchy dzięki doskonałym podkładkom
 • Długość kabla 2.1 m
 • Cena: 79,99 Euro

Rozmiary:

 • Długość: 119 mm
 • Szerokość: 75 mm
 • Wysokość 43 mm
 • Waga: 135 g

Program konfiguracyjny zintegrowany z grami do poprawnego działania wymaga systemu Windows 8, Windows 7 lub Windows Vista.