Nowe Mapy Google dla Androida i koniec z Latitude

Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem mogą już zaglądać do Google Play i pobierać zupełnie nowe Mapy oznaczone numerem 7.0.

Nowy interfejs aplikacji ma przełożyć się wyszukiwanie lokalizacji w znacznie szybszy i wygodniejszy sposób. Przy okazji Google rezygnuje z usługi Latitude, która ma zniknąć już 9 sierpnia. Nowa wersja map ma pojawić się również w wersji dla iPhone oraz iPada.

Mapy wprowadzają opcję eksplorowania okolicy w bardziej przejrzysty sposób. Dzięki temu w prostszy sposób znajdziemy informacje gdzie można zjeść, przespać, czy pójść na zakupy. Pojawiły się też nowe sposoby omijania korków oraz opcja sprawdzania informacji o wypadkach, a mapy automatycznie poinformują nas, gdy odnajdą lepszą, mniej zakorkowaną trasę.

Ponadto aplikacja dysponuje nowym interfejsem dostępnym tylko dla tabletów, który bardziej przypomina wersję dostępną przez przeglądarki internetowe. Dodano również integrację opinii z serwisem Zagat. Więcej informacji znajdziecie

na oficjalnym blogu Google

.

Aplikacja dostępna jest już

w Google Play

, ale nie dla wszystkich użytkowników. Osoby, które nie mogą się doczekać nowej wersji

mogą zajrzeć tutaj

. Na dole strony dostępne są linki do nowej wersji Map, które można zainstalować ręcznie. Uwaga – są dwie paczki, jedna dla Androida 4.1+, kolejna dla Androida 4.2+.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.