Origin PC Eon13-S: 13-calowy komputer dla wymagających graczy

Ma być niedrogi, a jest wyposażony w matrycę Full HD, 4-rdzeniowy procesor Core i7 i grafikę GeForce GTX 765M.

Jest to zadanie wyjątkowo trudne, a efektem tych starań są m.in. 14-calowy Razer Blade oraz 11-calowy Alienware M11X. Jednak cierpią one na różne choroby, jak np. niesamowicie wygórowana cena, lub niska rozdzielczość ekranu. Wydaje się jednak, że Origin PC Eon13-S w jakiś magiczny sposób połączył wszystkie najlepsze cechy małego komputera dla graczy. Przynajmniej wg specyfikacji.

13-calowy ekran wyposażony jest w matrycę IPS o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, co oznacza bardzo wyraźny obraz. Nie powinno być też problemu z mocą obliczeniową, bowiem ekran o wyższej rozdzielczości zawsze wymaga mocniejszych komponentów. Wg producenta w notebooku znajdzie się układ Intel Core najnowszej generacji, czyli 22-nm Haswell. Wg jednego z dystrybutorów w najlepszej wersji wyposażeniowej będzie to 4-rdzeniowy Intel Core i7-4900MQ taktowany zegarem od 2,8 do 3,8 GHz. Układ graficzny również nas przekonuje, to GeForce GTX 765M, czyli jeden z trzech najszybszych mobilnych GPU od Nvidii.

Urządzenie może być wyposażone również w 16 GB pamięci RAM (standardowo 8 GB) oraz aż 3 dyski twarde. Jeden z nich standardowy, a dwa (np. SSD) wykorzystujące interfejs mSATA. Bateria ma pozwolić na pracę do 300 minut, ale na pewno nie chodzi o czas grania. Komputer w podstawowej konfiguracji ma kosztować 1474 dolary, czyli niecałe 5000 zł.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News