Pierwsze plotki na temat Windows Phone 9

Według Eldara Murtazina, który wsławił się przewidzeniem porzucenia przez Microsoft systemu Windows Mobile, Windows Phone 9 ma pojawić się na rynku w 2015 roku i ma być napisany praktycznie od zera.

Windows Phone 9, jak donosi Murtazin, ma być systemem, który będzie działał zarówno na smartfonach, jak i tabletach. Ma mieć też, tu cytujemy, „inną wersję interfejsu”. Nie wiemy, czy to oznacza usprawniony interfejs Modern UI, czy też coś zupełnie innego.

System Windows Phone 9, póki co, jest ponoć w fazie koncepcyjne. Pierwsza jego działająca, bardzo wczesna wersja, ma być gotowa jednak jeszcze w tym roku. Prace mają zostać ukończone w roku 2015.

Na razie nie wiadomo, czy użytkownicy Windows Phone 8 będą mogli uaktualnić system do nowej edycji. Biorąc pod uwagę dotychczasową taktykę Microsoftu, jest to jednak wątpliwe. Microsoft rozwija bowiem swoje systemy równolegle, nie pozwalając jednak na przesiadkę na nowe ich edycje. W momencie premiery Windows Phone 7, użytkownicy Windows Mobile nie mogli się na niego przesiąść bez wymiany sprzętu, sam Windows Mobile jednak nadal był aktualizowany. Analogiczną sytuację mamy obecnie: użytkownicy Windows Phone 7 nie mogą się przesiąść na Windows Phone 8, ale Windows Phone 7 nadal jest aktualizowany. Zgadujemy, że sytuacja będzie wyglądała podobnie w przypadku Windows Phone 9.

0
Źródło: Unwired View
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.