Pierwsze płyty główne z podstawką FM2+ pod AMD Kaveri

W portfolio firmy Asus znajdą się płyty główne z podstawką FM2+, gotowe do obsługi nadchodzącego APU Kaveri i kompatybilne z obecnymi modułami APU 'Richland' oraz 'Trinity'.

Obie nowości A88XM-A z chipsetem AMD A88X i A55BM-A/USB3 z chipsetem A55 są w formacie micro-ATX, współpracują z DirectX 11.1 i PCI Express 3.0. Płyty wyposażono w złącza PCI-Express 3.0, PCI-Express 2.0 i PCI. Na ich pokładzie znajdziemy również technologie zwiększające wydajność i niezawodność: łatwy w użyciu UEFI BIOS, regulację wentylatorów Fan Xpert oraz Asus 5X Protection. Szybki transfer danych zapewnia USB 3.0 Boost – ma działać 1,7-krotnie szybciej, niż zwykłe porty USB 3.0 przy urządzeniach kompatybilnych z protokołem UASP (USB Attached SCSI Protocol). Regulacja napięcia DIGI+ VRM pozwala na cyfrowe zasilanie procesora, które przekładać się ma na zmniejszone zużycie energii i większą stabilność. Obie płyty posiadają także po sześć złącz SATA 6 Gbps, porty HDMI, DVI, USB 3.0 i 2.0, a także dwa lub cztery złącza DIMM.

Wkrótce do płyt ASUS A88XM-A i A55BM-A/USB3 dołączą kolejne modele. Na razie jednak ważą się losy procesorów AMD Kaveri, które początkowo miały zadebiutować jeszcze w tym roku, ale ich premiera zostanie najprawdopodobniej przesunięta na przyszły rok.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.