Pierwszy pikoprojektor z Androidem

Pierwszy pikoprojektor z Androidem

PicoPix 3610 zastępuje model PPX 2480 na stanowisku topowego projektora w ofercie marki Philips. Mierzy 105x105x31,5 mm i waży 284 gramów. Wyposażony jest w 4GB wbudowanej pamięci i baterię umożliwiającą 2 godziny pracy bez podłączenia do zasilania. Dzięki wbudowanemu modułowi łączności WiFi, pozwala na bezprzewodowe połączenie z laptopem, smartfonem czy tabletem. Obsługa standardu DLNA powinna umożliwić odtwarzanie mediów bezpośrednio z urządzeń podłączonych do sieci lokalnej. PicoPix 3610 potrafi także pracować w trybie routera WiFi, dzięki czemu można go połączyć bezpośrednio ze źródłem obrazu bez obawy o przepustowość sieci lokalnej.

Projektor wyposażono w złącza: mini-HDMI, jack 3,5mm, USB, mini USB, złącze kart SD oraz A/V. Pozwalają one podłączyć całą gamę urządzeń zewnętrznych. Dodatkowo, do urządzeń PicoPix dostępna jest cała gama dodatkowego okablowania, pozwalającego połączyć projektor z mobilnymi urządzeniami Apple oraz z urządzeniami wyposażonymi w porty MHL, kompozytowy czy VGA.

Do wyświetlania obrazu wykorzystywane są diody LED, których żywotność ocenia się na ponad 30 000 godzin. Współczynnik kontrastu wynosi 1000:1, a jasność jest równa 100 lumenom przy zasilaniu zewnętrznym.

PicoPix 3610 wyposażony jest w system Android, dzięki któremu powinien odtworzyć dowolny rodzaj pliku, zarówno multimedialnego jak i Microsoft Office. Nawigacja systemem odbywa się za pomocą panelu dotykowego umieszczonego na górnej ściance projektora.

Kieszonkowy projektor Philips PicoPix 3610 jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 1999 złotych.