Poprawiaj Google Maps, wygraj Nexusa!

W ramach rozpoczynającej się dziś akcji każdy może zostać lokalnym twórcą internetowych map - dodać nieodkryte miejsca ze swojego regionu, zaznaczyć ścieżki rowerowe w ulubionym parku i nowe place zabaw, czy też pomóc turystom zlokalizować najważniejsze zabytki w okolicy i najlepsze restauracje.

Dzięki darmowemu narzędziu – Kreatorowi Map Google, lokalne społeczności same mogą zadbać o to, by informacje o różnego rodzaju miejscach w ich okolicy były aktualne i dostępne dla wszystkich korzystających z internetu – zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Aby mapa Polski była jak najbardziej szczegółowa i przydatna dla wszystkich, Google ogłasza pierwszy w Polsce konkurs mapowania: Mapathon 2013 i zachęca użytkowników Map Google z całego kraju do podzielenia się wiedzą na temat ciekawych miejsc w ich okolicy. Mapathon 2013, rozpoczyna się 25 lipca i potrwa do 21 sierpnia br. To ogólnopolski konkurs mapowania, w którym może wziąć udział każdy mieszkaniec Polski. Zadaniem uczestników jest dodawanie jak największej liczby nowych obiektów i zmian na mapach, np. lokalnych dróg, ścieżek rowerowych, placów zabaw, szpitali, boisk i wielu innych. Osoby które dodadzą najwięcej zatwierdzonych zmian otrzymają nagrody – dla najlepszych m.in. smartfony i tablety z serii Nexus.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować się na stronie: https://www.google.com/mapmaker/mapathon/poland2013/, a następnie za pomocą Kreatora Map Google zacząć nanosić zmiany na mapy swojej okolicy.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.