Procesory Intel Skylake z obsługą DDR4, PCI-E 4.0 i SATA Express

Skylake to nowa platforma firmy Intel, której premiera odbędzie się najwcześniej w 2016 roku. Procesory z tej rodziny zastąpią układy Broadwell... które także się jeszcze nie pojawiły.

W Sieci dostępna jest nowa roadmapa procesorów do zastosowań serwerowych – Intel Xeon. Slajd dostarcza pierwszych informacji na temat przyszłych generacji procesorów. W ostatnich tygodniach Intel zaprezentował układy o nazwie kodowej Haswell produkowane w 22 nm, jak wynika z rozpiski te w serwerach pojawią się dopiero w przyszłym roku.

W 2015 doczekamy się odświeżenia układów Haswell, czyli procesorów Broadwell. Główną różnicą w porównaniu do obecnej generacji ma być wprowadzenie procesu technologicznego 14 nm. W tym samym procesie ma być produkowana także kolejna generacja układów – Skylake.

Będą to pierwsze procesory korzystające z 2-kanałowej pamięci DDR4. Pojawi się także obsługa PCI-Express 4.0, technologii wykorzystywanej nie tylko w przypadku kart graficznych, ale także dla dysków SSD. Nowy standard ma umożliwić transfery do 64 GB/s. Wg informacji Techspot pojawić ma się także nowa wersja Serial ATA umożliwiająca transfer do 16 GB/s, czyli 2,5x więcej niż obecna generacja Serial ATA 6 Gb/s.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.