Quo vadis, Windows Phone?

Twórcy Windows Phone 8 niedawno ogłosili, że wydłużają okres wsparcia dla tego systemu, który zakończy się w styczniu 2016 roku. Na jakie nowości mogą więc liczyć posiadacze smartfonów z systemem Microsoftu?

Już wkrótce użytkownicy Windows Phone 8 otrzymają aktualizację dla swoich smartfonów, oznaczoną jako General Distribution Release 2 (GDR2). Wprowadzi ona usprawnienia w kodzie samego systemu, obsługę radia FM oraz odblokuje licznik danych Data Sense dla większej ilości operatorów komórkowych. To raczej drobne, kosmetyczne zmiany. Czy czeka nas coś jeszcze?

Niestety, nie w najbliższej przyszłości. Według informacji, do jakich dotarła redakcja The Verge, aktualizacja Windows Phone do wersji 8.1 przewidziana jest dopiero na początek przyszłego roku. Skąd takie opóźnienia?

Według The Verge, Microsoft planował regularne aktualizowanie platformy Windows Phone, wyposażając ją w istotne funkcje za każdym razem. Wyniknęły jednak „niespodziewane problemy” podczas testowania tych aktualizacji. Szczególnie w przypadku odblokowanych smartfonów sprzedawanych bez umowy z operatorem, które miały problemy ze współpracą z sieciami komórkowymi. Problemy te okazały się „trudne do rozwiązania”, co zahamowało prace nad nowymi funkcjami.

Póki co więc Microsoft pracuje nad wprowadzeniem do Windows Phone obsługi większej ilości sprzętu. Aktualizacja GDR3, która ma pojawić się jeszcze w tym roku, ma wprowadzić obsługę czterordzeniowych procesorów i ekranów o rozdzielczości 1080p.

Windows Phone 8.1 ma wprowadzić bardziej rozbudowaną wielozadaniowość oraz centrum powiadomień, a także „wiele innych, nowych funkcji”. Na początku przyszłego roku ma się też pojawić osobna aktualizacja, wprowadzając obsługę auto-VPN, szyfrowania poczty i narzędzia do zarządzania flotą smartfonów.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.