RAIDR Express – superszybki dysk SSD dla graczy

Do linii produktów ASUS z serii Republic of Gamers dołączy pierwszy dysk SSD oparty na PCI Express. Wyposażony w tryb DuoMode, współpracuje ze starszymi wersjami BIOSów oraz nowymi UEFI BIOS.

240-gigabajtowy RAIDR Express jako jedyny na rynku oparty jest na PCI-e z trybem DuoMode. Dzięki dwóm układom BIOS, RAIDR Express pozwala użytkownikom korzystać ze starszych wersji BIOSów oraz UEFI, a zmiana pomiędzy trybami jest bardzo prosta.

Zastosowano w nim podwójny kontroler nowej generacji LSI SandForce SF-2281 i opracowany przez firmę Toshiba, wielopoziomowy układ sync-NAND flash 19nm. Oferuje on prędkość 100 000 operacji odczytu/zapisu na sekundę i sekwencyjną prędkość odczytu/zapisu na poziomie 830/ 810 MB/s.

Narzędzie RAMDisk umożliwia użytkownikowi wykorzystanie do 80 proc. dostępnej pamięci RAM jako szybkiego dysku wirtualnego, który przyspiesza uruchamianie ulubionych aplikacji i gier. Asus twierdzi, że w testach udało się osiągnąć prędkości odczytu rzędu 12,000 MB/s.

RAIDR Express wyposażony jest również w technologię ROG HybriDisk, która pozwala mu pełnić rolę pamięci cache dla dysku twardego o pojemności do 4 TB. Architektura PCIe oznacza przy tym, że transfer danych może pokonać limit SATA wynoszący 600MB/s dla tradycyjnych dysków w komputerach PC. Narzędzie ROG CrystalDiskMark umożliwia użytkownikom sprawdzenie, jak szybko działa dysk RAIDR Express.

Asus na razie nie podaje ceny swojego nowego dysku.

Powiązane treści:

Jaki dysk ssd wybrać?

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.