Sharp Aquos SHL22: pierwszy z długą pracą na baterii?

Chociaż firma Sharp w naszym kraju nie jest znana z produkcji smartfonów, może się to zmienić za sprawą modelu Aquos SHL22.

Nowy smartfon firmy Sharp może być nie do przebicia, jeżeli chodzi o czas pracy na baterii w odniesieniu do gabarytów urządzenia. SHL22 korzysta z akumulatora o pojemności 3080 mAh, ma ekran o przekątnej 4,9″, a mimo to jego grubość nie przekracza 9,9 mm.

Sharp Aquos SHL22 wyposażony jest w wyświetlacz IGZO LCD. Tego typu ekrany są cieńsze i jak twierdzi producent mogą zadowolić się nieco ciemniejszym i bardziej energooszczędnym podświetleniem, a mimo to osiągają jasność typowych ekranów LCD. Ponadto wg informacji opublikowanych w październiku zeszłego roku referencyjny tablet wyposażony w ekran IGZO działał 2,5x dłużej od urządzenia z klasycznym wyświetlaczem LCD.

Wyświetlacz nowego Sharpa ma rozdzielczość HD – 1280×720 pikseli. Urządzenie wyposażone jest również w aparat o rozdzielczości 13 Mp (f/1.9) i przedni aparat 1,3 Mp umożliwiający wideorozmowy w HD. Wewnątrz znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 600 (jak w HTC One i Galaxy S4), 2 GB pamięci RAM, flash o pojemności 16 GB z możliwością rozszerzenia o 64 GB. Smartfon ma działać pod kontrolą najnowszego obecnie Androida 4.2.2.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.