Światowe finały Imagine Cup z udziałem 3 polskich drużyn!

Dziś w Petersburgu rozpoczynają się światowe finały największego konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez Microsoft – Imagine Cup 2013. Silna reprezentacja trzech drużyn z Polski już jest na miejscu.

Tegoroczna, 11. edycja Imagine Cup spotkała się z największym w historii zainteresowaniem studentów, zanotowano aż 70-procentowy wzrost liczby uczestników w stosunku do poprzedniego roku. Do finałów zakwalifikowało się 86 drużyn z 69 krajów z całego świata. 305 młodych innowatorów przyjechało do Petersburga, aby rywalizować o nagrody pieniężne o łącznej wartości $1,000,000 oraz o szereg dodatkowych nagród i wyróżnień od sponsorów.

Polskę w Petersburgu reprezentują aż trzy zespoły:

  • Zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z projektem Multiboard – platformą do grania w gry planszowe w wersji elektronicznej w kilka osób jednocześnie.
  • Zespół FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z projektem COPE – platformą informatyczną umożliwiającą koordynację osób uczestniczących w dowolnej akcji i zwiększając przewagę informacyjną tych jednostek.
  • Zespół WeRule z Politechniki Gdańskiej z projektem Modern Drug Test – aplikacją na urządzenia mobilne sprawdzającą czy dana osoba znajduje się pod wpływem narkotyków.

Tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona według nowych, odświeżonych zasad. W ramach 3 głównych kategorii:

Gry, Innowacje

i Projekty Społeczne zadaniem studentów było opracowanie autorskiego pomysłu w oparciu o rozwiązania technologiczne Microsoft. Oprócz tego odbywały się tzw. Challenges online, koncentrujące się na konkretnych technologiach i platformach: Aplikacje Windows 8, Windows Azure oraz Windows Phone. Drużyna z Poznania pretenduje to zwycięstwa w kategorii Innovation, zaś drużyny z Warszawy i Gdańska zakwalifikowały się do ścisłej czołówki dzięki udziałowi w Windows Phone Challenge.

CHIP także jest w Petersburgu!

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.