Tak mógł wyglądać Xbox One

Podczas konferencji WPC 2013 Microsoft zaprezentował wczesne prototypy Xbox One. Pokazują one jak konsola wyglądała i jakie były kolejne pomysły na jej obudowę, zanim wybrano aktualne wzornictwo.
Wczesne prototypy Xboxa One

Wczesne prototypy Xboxa One

Według Carla Ledbettera, dyrektora kreatywnego w dziale Xbox, wzornictwo Xboxa One miało sugerować wysoką jakość urządzenia. –

Chcieliśmy, by był prosty i elegancki — stwierdził. Za projekt odpowiadało 30 osób, które wymyślały przeróżne projekty obudów, które następnie produkowano i umieszczano w salonach domowych, by sprawdzić jak się prezentują.

Po odrzuceniu kiepskich projektów zespół projektantów musiał nawiązać współpracę z zespołem inżynierów, by wspólnie opracować konstrukcję Xboxa One tak, by obudowa była nie tylko ładna, ale również zapewniała odpowiednie warunki pracy dla podzespołów konsoli. Na samym końcu opracowano wykończenia, projekt kratek wentylacyjnych i wymyślono nazwę konsoli.

Jak zdradził Ledbetter, gamepad Xboxa One miał ponad 200 różnych prototypów, które również wyprodukowano, by móc własnoręcznie z nim obcować i wybrać najlepszy projekt. –

Odkryliśmy, że ludzie wyczuwają różnice w wymiarach, które wynoszą nawet jedną dziesiątą milimetra — twierdzi Ledbetter.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.