Wejdź na Wieżę Eiffel’a z Google Street View

Najczęściej odwiedzany zabytek świata doczekał się przeniesienia do prężnie rozwijającej się usługi Google Street View. Oprócz wirtualnego spaceru po jego zakamarkach i pięknych panoram współczesnego Paryża będziemy mogli także dowiedzieć się więcej na temat historii 124-letniego monumentu.

Odkąd Wieża Eiffel’a stała się dostępna dla turystów odwiedziło ją już 250 milionów osób, co czyni ją najchętniej odwiedzanym zabytkiem świata. Pozostająca przez 40 lat najwyższym budynkiem kuli ziemskiej wieża została dokładnie obfotografowana przez załogę Google i każdy z nas może już odbyć wirtualny spacer po jej wnętrzu podziwiając z bliska nie tylko jej architekturę, ale także panoramę całego Paryża.

To jednak nie wszystko. Dzięki współpracy z Eiffel Tower Operating Company na stronie Google Cultural Institute znajdziemy trzy wystawy, które opowiadają historię tego miejsca. Pierwsza poświęcona jest samym projektom i głównej idei przyświecającej budowie wieży. Druga oprowadza nas po rycinach i zdjęciach z placu budowy, natomiast ostatnia przedstawia zdjęcia z dnia otwarcia wieży. Warto dodać, że w 1889r. windy nie były jeszcze oddane do użytku i turyści musieli samodzielnie pokonać 1710 schodów, by spojrzeć na Paryż z góry.

0
Źródło: Google Blog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.