Windows 8.1 z wygodniejszym klientem poczty

Podczas konferencji BUILD, Microsoft zaprezentował odświeżoną wersję aplikacji Poczta, która zadebiutuje wraz z aktualizacją systemu Windows 8 do wersji 8.1.

Podczas jednej z sesji dla deweloperów, Microsoft zaprezentował jedną ze swoich aplikacji jako inspirację do tworzenia nowych interfejsów. Konkretniej, chodzi tu o usprawnioną wersję klienta pocztowego. Microsoft przyznał, że pierwotna wersja aplikacji, jaka obecnie jest dostępna dla użytkowników Windows 8, nie była najlepiej zaprojektowana. Została zoptymalizowana pod interfejs dotykowy, przez co okazała się mniej użyteczna dla użytkowników myszki i klawiatury.

Nowa wersja ma być wygodna niezależnie od tego, czy używasz kursora myszki, czy też palca. Rozbudowano w niej pasek boczny, dzięki któremu możliwe będzie ręczne lub automatyczne etykietowanie maili. Dodatkowo, jeżeli korzystamy z konta Outlook, klient będzie automatycznie wychwytywał powiadomienia z sieci społecznościowych i newslettery i umieszczał je w osobnych folderach. Będzie można też otwierać na ekranie kilka maili równocześnie.

Uaktualnione też zostaną aplikacje Kontakty i Kalendarz. Microsoft nie podzielił się jednak żadnymi szczegółami na ten temat. Zniknie też aplikacja Wiadomości, która zostanie zastąpiona przez Skype’a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.