Windows Phone 8 będzie rozwijany przez trzy lata

Najnowszy system mobilny Microsoftu miał być wspierany przez 18 miesięcy. Dziś Microsoft wydłużył ten okres do 36 miesięcy. Wprowadził jednak pewne zmiany.

Microsoft oficjalnie potwierdził, że Windows Phone 8 będzie rozwijany przez 36 miesięcy od daty premiery, a nie, tak jak wcześniej zapowiadano, przez 18 miesięcy. Niestety, nie tyczy się to Windows Phone 7. Okres wsparcia dla tego systemu nie został wydłużony, co oznacza, że przestanie być on aktualizowany od 9 września 2014 roku.

Są jednak i złe wiadomości. Producenci telefonów i operatorzy komórkowi będą mieć prawo do zatwierdzania łatek i aktualizacji, tak jak w przypadku Androida. Dostępność aktualizacji będzie również uzależniona od kraju, regionu i możliwości sprzętowych danego smartfonu.

Oznacza to, że jeżeli jakiś producent lub operator zdecyduje się z jakiś przyczyn nie zatwierdzić aktualizacji, to ma prawo ją zablokować. To znana praktyka w świecie producentów urządzeń z Androidem. Znany jest też jednostkowy przypadek na rynku Windows Phone: amerykańska sieć T-Mobile nie zatwierdziła aktualizacji Windows Phone 7 do wersji 7.8 dla smartfonu Nokia Lumia 710.

Microsoft zapowiedział też nadciągającą aktualizację dla Windows Phone 8, która skupi się na modułach przydatnych w firmach. Wprowadzi ona, między innymi, obsługę VPN, szyfrowania maili i ulepszone narzędzia do kontrolowania i zarządzania firmowymi smartfonami.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.