10-calowy MeMO Pad z Atomem, ekranem Full HD i Androidem 4.2

Dostępny będzie w całkiem atrakcyjnej cenie.

Nowa propozycja Asusa na rynek tabletów to model MeMO Pad FHD 10. Urządzenie opiera się na dwurdzeniowym, czterowątkowym procesorze Intel Atom Z2560 z taktowaniem 1,6 GHz, a do tego zostało wyposażone w 2 GB pamięci RAM, 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci flash, czytnik kart pamięci microSD, łączność WiFi i Bluetooth, wbudowany moduł GPS, złącza microHDMI i microUSB, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu i 1,2-megapikselową kamerę z przodu obudowy, a także wbudowane głośniki stereo, mikrofon oraz baterię 25Wh, która ma zapewnić do 10 godzin ciągłej pracy.

Wyświetlacz z panelem wykonanym w technologii IPS mierzy 10,1 cala po przekątnej, oferuje podświetlenie LED, rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli i 10 punktów dotyku (multitouch), natomiast pokryte jest warstwą szkła Corning Fit.

Tablet mierzy 9,5 mm grubości, zaś waży 580 gramów. Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, różowej lub białej.

Asus MeMO Pad FHD 10 w podstawowej wersji będzie kosztować w Polsce 1499 złotych. Wkrótce ma być dostępna także inna wersja urządzenia – z procesorem Qualcomm Snapdragon i wbudowaną łącznością LTE.