2 x dłużej na akumulatorze telefonu i tabletu

Czas pracy telefonów i tabletów można zdecydowanie wydłużyć dzięki właściwym ustawieniom, pakietom akumulatorów i solarnym ładowarkom. Pokażemy, które z tych sposobów przynoszą najwięcej korzyści.

Smartfony i tablety na jednym ładowaniu akumulatorów wytrzymują najczęściej nie więcej, niż jeden dzień. Użytkownicy, którzy częściej wykorzystują swoje mobilne urządzenia do surfowania po Sieci, grania, przeglądania zdjęć i filmów jeszcze skracają ten czas. Radość z dnia spędzanego na świeżym powietrzu może zostać szybko zmącona, kiedy bateria wyzionie ducha i trzeba będzie zrezygnować z telefonu, odtwarzacza muzycznego oraz nawigacji. Pokażemy, jak niewielkim nakładem pracy i kosztów uzyskać dwukrotne, a nawet większe wydłużenie czasu pracy.

Dłuższy czas działania urządzeń mobilnych uzyskamy zarówno dzięki mobilnym ładowarkom, jak i odpowiednim ustawieniom oszczędzania energii. Do pierwszej kategorii należą akumulatory o zwiększonej pojemności oraz akumulatory zewnętrzne, kosztujące ok. 100 zł za komplet oraz ładowarki solarne, których ceny rozpoczynają się od ok. 500 zł. Sprawdziliśmy, jakie wydłużenie czasu pracy zapewniają różne mobilne stacje ładowania w przypadku iPhone’a 4S i Samsunga Galaxy S2.

Pamiętajmy również o drugiej stronie medalu, jeśli chodzi o sposoby na oszczędzanie energii: wiele z nich, jak na przykład włączenie tak zwanego trybu samolotowego, powoduje duże zmniejszenie funkcjonalności telefonów. W Galaxy S II Samsunga i Sony Ericsson Xperii S oscyloskopem zmierzyliśmy, ile miliamperów (mA) prądu i ile miliamperogodzin (mAh) można oszczędzić dzięki rozmaitym ustawieniom systemowym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.