„Klienci uciekają od Google Apps”

Microsoft opublikował post na swoim blogu, na którym wkleił opowieści swoich klientów na temat Office'a 365. Odnoszą się oni bardzo krytycznie do Google Apps. Ale biorąc pod uwagę autora publikacji, czy można wierzyć tym informacjom?

Wpis na blogu Microsoftu nie został napisany przez jego pracowników, a przez Seana McNeilla i Johna Santiago z firmy Catapult Systems, która zajmuje się dostarczaniem oprogramowania i infrastruktury cyfrowej średnim i dużym przedsiębiorstwom. Jak twierdzą, ich użytkownicy „uciekają od Google Apps do Office’a 365”. Przez ostatnie półrocze ich firma pomagała trzem firmom-klientom zatrudniającym od 400 do 1200 osób powrót do pakietu Microsoftu.

Jako przykład ilustrujący problem, podają konkretną sytuację, w której jedna z asystentek używała Outlooka zamiast firmowego Google Apps. –

Kiedy jej powiedzieliśmy, że jesteśmy tam po to, by pomóc jej firmie powrócić do Office’a, jej reakcją było „dzięki bogu!”. Nie była jedyna. Po miesiącu korzystania z Google Apps, pracownicy wywierali olbrzymią presję na dział IT, i to na tyle dużą, że firma zdecydowała się na przesiadkę na Office’a 365 — twierdzą.

Problemy, na jakie ponoć skarżą się klienci, to błędy w formatowaniu dokumentów Worda i Excela, dodatkowe opłaty związane z koniecznością dokupienia oprogramowania, którego w gogle Apps brak, czy też, tak po prostu, brak Outlooka.

Przypominamy, że informacje te zostały opublikowane na blogu Microsoftu. Mogą więc być lekko „stronnicze”…

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.