Amerykanie nie tak nowocześni jak nam się wydaje

Dostęp do Internetu mamy właściwie wszędzie. Czy to za pomocą tabletu, czy komputera, smartfonu, telewizora a nawet lodówki. 98 procent Amerykanów ma dostęp do łącz szerokopasmowych. Ale niekoniecznie chcą z nich korzystać.

Mimo tak wielu możliwości dostępu do Internetu, wielu Amerykanów dalej nie czuje potrzeby korzystania z niego. Jak donosi The New York Times, około dwudziestu procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych nie korzysta z Sieci ani w domu, ani w szkole, ani w pracy, ani nawet za pomocą swojego urządzenia mobilnego. 20 procent ludności Stanów Zjednoczonych to, warto przypomnieć, 60 milionów osób.

Statystyki te nie zmieniły się od 2009 roku, kiedy to administracja prezydenta Obamy uruchomiła wart siedem miliardów dolarów program zwiększenia dostępności łącz szerokopasmowych w kraju. Rząd obawia się, że przenosząc swoje usługi do Internetu może tym samym pozbawić do nich dostępu znacznej ilości osób.

Za takie a nie inne wyniki badań są w znaczny sposób odpowiedzialne osoby starsze. Tylko połowa mieszkańców Stanów Zjednoczonych w wieku 65 lat lub starszych wykorzystuje Internet. 75 procent osób poniżej 65 roku życia korzysta z Sieci.

0
Źródło: The New York Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.