Asus atakuje chipsetem H81

Do oferty płyt głównych firmy Asus dla procesorów Intel Core z gniazdem LGA 1150 dołączy seria oparta na chipsecie Intel H81. Użytkownicy poszukujący płyty w tym segmencie będą mieli z czego wybierać, ponieważ producent przygotował propozycje w trzech formatach: ATX, micro-ATX i mini-ITX. Wszystkie zostały wyposażone w technologię Asus 5X Protection, która ma ponoć zwiększyć stabilność i zapewnić bezpieczną pracę.

W serii Asus H81 znajdziemy takie modele jak: H81-Plus w rozmiarze ATX; H81M-Plus, H81M-A, H81M-C i H81M-E w rozmiarze Micro-ATX; oraz H81I-Plus w rozmiarze Mini-ITX. Wszystkie posiadają dwa gniazda DDR3 DIMM obsługujące do 16GB pamięci RAM, złącze PCI-Express x16 oraz dwa porty SATA 6Gbit/s. Wyposażono je w najnowszy Asus UEFI BIOS, dźwięk Realtek 7.1 oraz technologię USB 3.0 Boost, która zapewnia 1,7-krotnie szybszy transfer, niż zwykłe porty USB 3.0 (przy urządzeniach kompatybilnych z protokołem UASP [USB Attached SCSI Protocol]).

Wszystkie płyty główne z serii H81 posiadają kondensatory 5K Solid zapewniające dwukrotnie dłuższą żywotność, niż tradycyjne kondensatory elektrolityczne. W normalnych warunkach, przy temperaturze 65°C, mogą pracować przez ponad 50 lat. To jednak deklaracja producenta, nie mieliśmy możliwości tego sprawdzić osobiście.

Wybierając modele Asus H81-Plus, H81M-Plus, H81M-A i H81M-E użytkownicy będą mogli skorzystać z technologii Asus 5X Protection, która odpowiada za zwiększenie niezawodności pracy komputera. Cyfrowa regulacja systemu zasilania DIGI+ VRM ma zwiększyć stabilność systemu, a bezpieczniki chronią porty I/O i złącza DIMM przed spięciami oraz nagłymi wzrostami napięcia. Osłony ESD zabezpieczają wrażliwe komponenty przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. W skład 5X Protection wchodzi również chromowany, stalowy panel I/O, który jest odporny na rdzę i ma zapewnić, jak nas zapewnia producent, trzykrotnie dłuższą żywotność, niż standardowy tylny panel.

Płyty Asus H81 będą dostępne w dystrybucji od 27.08.2013. Detaliczne ceny sugerowane będą kształtowały się od 214 zł brutto.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.