Bitwa na ekrany: Xperia Z Ultra vs. HTC One vs. Galaxy S 4

Redaktorzy portalu Mobile Geeks postanowili sprawdzić, który ekran wśród najnowszych smartfonów jest najlepszy. Bo który jest największy widać gołym okiem...

W szranki stanęły Sony Xperia Z Ultra z aż 6,4-calowym wyświetlaczem „Triluminous” (LCD) o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, HTC One z 4,7-calowym ekranem Super LCD 3 o rozdzielczości Full HD oraz Galaxy S 4, wyposażony w 5-calowy ekran Super AMOLED, także w Full HD. Z filmiku możemy się nie tylko takich oczywistości, jak który smartfon jest największy czy który ma najwyższe ppi.

Wyświetlacz wykonany w nowej technologii Triluminous z nowej Xperii Z Ultra ma charakteryzować się większą liczbą odcieni kolorów, niż zwykły wyświetlacz, ale przy tym kolory mają nie być zbyt nasycony, jak ma to miejsce w przypadku technologii AMOLED.

Według Mobile Geeks, największą głębię czerni oferuje Galaxy S 4, ale oba pozostałe smartfony nie są bardzo w tyle. Podobnie sprawa się ma z nasyceniem kolorów. Naoczny świadek sądzi, że to Super AMOLED jest w tym zakresie najlepszy, ale zarówno HTC One, jak i Xperia Z Ultra nie odstają zbytnio od niego i właściwie ciężko jest stwierdzić przewagę któregokolwiek, dysponując „jedynie” gołym okiem.

Na koniec wysnuwamy jeden wniosek – pomimo różnych technologii wykonania, wyświetlacze we wszystkich high-endowych smartfonach są naprawdę doskonałe i ciężko wybrać ten najlepszy.

0
Źródło: Mobile Geeks
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.