Czy chciał(a)byś pracować dla NSA?

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem skandali związanych z inwigilacją obywateli przez amerykańską Narodową Agencję Bezpieczeństwa. Organizacja ta, by realizować swoje cele, musi zatrudniać specjalistów najwyższej klasy. Czy chciał(a)byś się tam wykazać?

Uczestnikom konferencji Def Con, która gromadzi specjalistów ds. bezpieczeństwa komputerowego z całego świata, zadano pytanie: czy rozważył(a)byś zatrudnienie w NSA? Większość z uczestników wypowiedziała się bardzo negatywnie na ten temat, ale nie wszyscy. Niektórzy stwierdzili, że byłoby to ciekawe wyzwanie.

Organizacje składają się z ludzi. To ludzie są dobrzy lub źli. Możemy mieć nadzieje, że ci, którzy podsłuchują, mają sumienie, które skłania ich do myślenia i ogranicza działania, które godzą w czyjąś prywatność, ale są zbędne — stwierdził Mitch Stolz z Electronic Frontier Foundation.

Już złożyłem podanie o pracę tam. Lubię krypto-analizy, kocham Big Data — stwierdził inny uczestnik. –

Ktoś musi nas chronić, a czasem by to osiągnąć, trzeba pobrudzić sobie ręce — dodał kolejny gość konferencji, emerytowany wojskowy.

A ty? Czy również chciał(a)byś stawić czoła temu wyzwaniu, a nawet próbować zmienić praktyki, o jakie oskarża się NSA?

0
Źródło: Motherboard
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.