Darmowy Internet mobilny w Plusie!

Jedyny haczyk: trzeba oglądać wyświetlane reklamy.

Od sierpnia wybrana do pilotażu grupa klientów Plusa, po zainstalowaniu na swoim smartfonie aplikacji „Surfplus” i wyrażeniu zgody na wyświetlanie reklam, będzie mogła korzystać z darmowego dostępu do internetu. Aplikację można pobrać z Google Play lub ze strony podanej w treści SMS-a, którego otrzyma pilotażowa grupa użytkowników sieci Plus, posiadających odpowiednie modele telefonów.

W trakcie korzystania z transmisji danych, po przekroczeniu określonego progu użycia lub po pewnym okresie, na ekranie telefonu będzie się pojawiała reklama. Po odczekaniu kilku sekund i kliknięciu na wyświetlający się przycisk „pomiń”, użytkownik będzie mógł dalej korzystać z internetu. Reklamy będą pojawiać się również w trakcie wejścia do internetu przy pomocy aplikacji bez użycia przeglądarki. Ikonka „Surfplus” pojawiająca się w lewym górnym rogu ekranu będzie sygnalizowała włączenie internetu płatnego bądź darmowego.

W każdej chwili użytkownik ma możliwość powrotu do standardowego APN-u przy pomocy aplikacji lub samodzielnie zmieniając ustawienia. Reklamy przestaną się wówczas pojawiać, a do rachunku zostaną dopisane standardowe koszty internetu.