Dwa nowe iPhone’y: do wyboru, do koloru

Kolejny dzień, kolejny wyciek informacji na temat nowych iPhone'ów. Wiemy już, że iPhone 5S ma rzekomo pojawić się nie w dwóch, a w trzech wersjach kolorystycznych, a tani iPhone 5C ma oferować ich znacznie więcej. Dziś dowiadujemy się czegoś jeszcze.

Według informacji pochodzących z fabryki Hon Hai, nowe iPhone’y mają zacząć być dostarczane do sieci handlowych już w przyszłym miesiącu. Pojawią się one w dwóch głównych odmianach: „wypasiony” iPhone 5S oraz tańszy, plastikowy iPhone 5C.

iPhone 5C ma całkowicie zastąpić iPhone’a 5, by nie wprowadzać zamieszania wśród konsumentów i ułatwić wybór odpowiedniego smartfonu. Na dodatek Apple tym samym chce uniknąć fragmentacji swojej oferty, bo tym samym pozbędzie się z oferty starszych urządzeń, a zatem tych posiadających mniejsze wyświetlacze i starsze złącze niż Lightning.

W przynajmniej jednym z dwóch nowych iPhone’ów ma pojawić się czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk „Home”, co ma ułatwić zabezpieczanie telefonu przed odblokowaniem przez przypadkową osobę.

Co ciekawe, pojawi się większy wybór nie tylko jeżeli chodzi o model czy kolor. iPhone po raz pierwszy pojawi się również w wersji posiadającej 128 GB wbudowanej pamięci. Cena, jak podejrzewamy, będzie zaporowa.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.