HTC One Max z czytnikiem linii papilarnych

Na nadchodzących wielkimi krokami targach IFA zadebiutuje co najmniej kilka nowych phabletów, wśród których znajdziemy Galaxy Note III, nową Nokię oraz HTC One Max.

Ten ostatni to nic innego jak większa wersja flagowego smartfona tajwańskiego producenta, choć nie będzie pozbawiona zupełnych nowości. Jedną z nich ma być czytnik linii papilarnych, który możemy zaobserwować na najnowszych zdjęciach, jakie wyciekły do Internetu. Owe zabezpieczenie to właściwie jedyny punkt różniący wygląd obu urządzeń, abstrahując oczywiście od znacznie większego ekranu. A skoro o wyświetlaczu mowa, to w nowym HTC One Max ma on mierzyć 5,9″ i oferować rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Sercem urządzenia będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 z taktowaniem w okolicach 2,3 GHz. Nad wszystkim czuwać będzie oczywiście Android w najnowszej wersji 4.3 Jelly Bean.

Zastosowanie czytnika linii papilarnych to znaczące zwiększenie bezpieczeństwa, przede wszystkim dla użytkowników biznesowych. Gdy telefon zostanie ukradziony bądź zgubiony, jedynym sposobem na jego użycie będzie wykonanie tzw. twardego resetu, co wiąże się z wykasowaniem wszelkich danych, znajdujących się w pamięci telefonu.

0
Źródło: ePrice
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.