InfinitEye: taki jak Oculus Rift, tylko lepszy?

Gogle do wirtualnej rzeczywistości zapewniające niesamowity kąt widzenia - aż 210°!

InfinitEye - wczesny koncept finalnej wersji urządzenia

InfinitEye – wczesny koncept finalnej wersji urządzenia
Chociaż Oculus Rift jeszcze nie wszedł do sprzedaży, jego prototypowa wersja wywiera ogromne wrażenie na użytkownikach. Pokazywaliśmy Wam wcześniej m.in. reakcje osób na przejażdżkę wirtualną kolejką górską i granie w starszą, ale dalej przyjemną grę Mirror’s Edge. Pamiętajmy jednak, że wirtualna rzeczywistość to nie tylko gry. Gogle mogą być pomocne w różnorakich symulacjach, leczeniu fobii takich jak lęk wysokości, zwiększeniu doznań z oglądania filmów, czy nawet pilotowaniu bezzałogowych samolotów w przyszłości. Ich potencjał jest duży i z pewnością już niedługo usłyszymy o kolejnych projektach pokroju Oculus Rifta.
Obszar widzenia Oculus Rifta (90 stopni) oraz InfinitEye (210 stopni)
Obszar widzenia Oculus Rifta (90 stopni) oraz InfinitEye (210 stopni)

Kilku francuskich zapaleńców postanowiło niedawno stworzyć podobne urządzenie, ale o znacznie lepszych parametrach. InfinitEye cechuje przede wszystkim ogromny kąt widzenia. Gogle zapewnią nam panoramiczny obraz aż 210° – to aż dwukrotnie więcej niż niż Oculus Rift! Jak to wygląda w praktyce? Całkiem nieźle – zważywszy na to, że poniższe nagranie ukazuje wczesną wersję urządzenia.

Twórcy zamierzają nawiązać współpracę z firmą Samsung, ale najpierw muszą zdobyć wystarczającą ilość głosów – by wesprzeć ich pomysł wystarczy skorzystać z facebookowej aplikacji. Jeśli nie uda im się przyciągnąć uwagi inwestora zamierzają wystartować z kampanią na Kickstarterze.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News