Jak wygląda produkcja pamięci RAM i dysków SSD?

Przez lata Kingston wzbogacił swoją ofertę i obecnie w sprzedaży znajdują się także dyski SSD, pamięci USB oraz karty flash. Jeżeli zastanawialiście się jak powstają tego typu produkty, mamy dobrą wiadomość. Na YouTube pojawił się bardzo ciekawy film, na którym możemy dokładnie przyjrzeć się jak wygląda produkcja w fabryce Kingstona.


Wirtualna podróż po fabryce znajdującej się w Fountain Valley, CA dotyczy linii SMT (Surface-Mount Technology), na których produkowane są pamięci RAM i dyski SSD, ale w podobny sposób wytwarza się także płyty główne, czy karty graficzne. Ponadto linie SMT są ustandaryzowane, a to oznacza że można je inaczej skonfigurować i zamiast pamięci RAM produkować np. płyty główne.

Po fabryce oprowadza was Mark Tekunoff, czyli Senior Technology Manager w firmie Kingston. Niestety nie zdradza on wszystkich szczegółów na temat, a część obrazu w niektórych miejscach jest zamazana. Mimo wszystko warto poświęcić kilka minut i zobaczyć co się dzieje nim zamówisz RAM w sklepie internetowym.