Koniec współpracy Google i Samsunga?

Wygląda na to, że miłość pomiędzy Google a Samsungiem powoli odchodzi w zapomnienie.

Wprawdzie pierwszy smartfon z serii Google Nexus był stworzony z firmą HTC, ale już dwa kolejne – Nexus S oraz Galaxy Nexus były produkowane przez Samsunga. Najnowsza wersja telefonu Google – Nexus 4 – jest już tworzona przez LG, ale Samsung wciąż produkuje dla Google największy tablet w ofercie – Nexus 10. Odpowiednik iPada z ekranem Retina ma matrycę 10,1″ o rozdzielczości 2560×1600 pikseli i był zaprezentowany w ostatnim kwartale tego roku.

Choć wszystko wskazuje na to, że kolejnego Nexusa 4 znów zrobi LG, a nowego Nexusa 7 ponownie wyprodukował Asus, to Samsung nie dostanie już zlecenia na produkcję Nexusa 10 nowej generacji. Jak donosi serwis Geek.com, Asus prawdopodobnie wyręczy Samsunga w produkcji dużego Nexusa.

Wciąż jednak nie znamy specyfikacji nowej wersji Nexusa 10. Prawdę mówiąc edycja pokazana niecały rok temu wciąż wygląda bardzo satysfakcjonująco. Prócz świetnego ekranu znajdziemy w nim 2-rdzeniowy, ale bardzo wydajny procesor Cortex-A15 taktowany zegarem 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM i układ graficzny Mali-T604. Oficjalna premiera spodziewana jest w okolicach października/listopada.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.